Projektowanie-www.info.pl

Informacje i porady

Sofa z funkcją spania. Wygoda, funkcjonalność i ciekawy design w jednym.

Rozkładana sofa z funkcją spania to doskonałe rozwiązanie do niewielkich wnętrz, które mają spełniać jednocześnie rolę pomieszczenia gościnnego i reprezentacyjnego oraz sypialni. Dobrze przemyślany wybór tego mebla pozwoli cieszyć się nim przez wiele lat. Oto kilka aspektów, na które powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę kupując sofę.

Dopasowanie wielkości mebla do posiadanej przestrzeni

Zanim dokonamy zakupu sofy, powinniśmy dokładnie wymierzyć miejsce, którym dysponujemy. Weźmy pod uwagę nie tylko szerokość i głębokość mebla, ale również jego wysokość. Zbyt niskie kanapy mogą okazać się problematyczne w przypadku osób z problemami zdrowotnymi czy starszych domowników. Zadbajmy o komfort wszystkich użytkowników mebla.

Pamiętajmy o tym, że poza przestrzenią zajmowaną przez samą sofę, konieczne będzie miejsce, aby swobodnie z niej korzystać, czyli np. rozłożyć ją bez zbędnej ekwilibrystyki. Pod żadnym pozorem nie kupujmy mebli „na oko”. Na dużej powierzchni sklepowej nawet wielkie narożniki wydają się znacznie mniejsze, niż są w rzeczywistości. Dopiero po umieszczeniu ich w salonie, może okazać się, że są stanowczo za duże.

System rozkładania kanapy

Sofa z funkcją spania, poza specjalnym i wygodnym pojemnikiem na pościel, posiada także specjalny system rozkładania. Jeżeli sofa ma służyć, jako mebel wypoczynkowy w dzień, a w nocy zamieniać się w łóżko, konieczne będzie jej codzienne rozkładanie. W związku z tym trzeba zwrócić uwagę na to, czy rozkłada się szybko i łatwo. Szczególnie ważna jest tu konstrukcja sofy, a także użyte materiały i solidność wykonania.

Bardzo częstym systemem rozkładania sof jest tzw. delfin. Kanapa składa się wówczas z dwóch segmentów. W jednym znajduje się skrzynia na pościel, w drugim wysuwany wózek z podnośnikiem. To system pojawiający się głównie w narożnikach. Bardzo popularne są kanapy z systemem rozkładania 3 DL z przewracanym oparciem. Ich ogromną zaletą jest szybkość i łatwość rozkładania za pomocą zaledwie dwóch ruchów. Posiadają także duży pojemnik na pościel. Bardzo podobny i znany nam z tradycyjnych wersalek jest system klik-klak. W przypadku sof z systemem rozkładania sedak powierzchnię do spania stanowi piankowy materac. Całość przypomina nieco system łóżka polowego. Niestety brakuje tu skrzyni na pościel.

Sofa z funkcją spania. Wygoda, funkcjonalność i ciekawy design w jednym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę