Projektowanie-www.info.pl

Informacje i porady

Co musi posiadać idealny fotel biurowy?

Idealny fotel biurowy to przede wszystkim fotel doskonale dopasowany do konkretnego użytkownika. Dlatego dokonując jego wyboru należy wziąć pod uwagę cechy danej osoby np. wzrost czy wagę oraz jej potrzeby i charakter pracy. Istnieje kilka elementów, które powinien posiadać fotel pretendujący do miana „idealnego”.

Możliwość regulacji

Większość nowoczesnych modeli posiada bardzo szerokie możliwości regulacji. Regulować można nie tylko wysokość siedziska, ale także kąt nachylenia oparcia, wysokość podłokietników czy zagłówka. Niektóre fotele wyróżniają się opcją regulacji podparcia odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Przykładem może być fotel Action znanego producenta firmy Profim, oferowany między innymi w sklepie internetowym meblicante.pl.

Odpowiednia waga i rozmiar siedziska

Większość krzeseł jest wystarczająco regulowana, aby dopasować się do różnych gabarytów użytkowników. Jednak dla komfortu konkretnego pracownika warto zapewnić mu fotel, który będzie niejako szyty na jego miarę.

Wygodna i trwała tapicerka

Niezależnie od rodzaju tapicerki krzesło powinno zapewniać przepływ powietrza i być odporne na plamy i zabrudzenia. Szwy powinny wytrzymywać intensywną eksploatację i być umieszczone w takim miejscu, aby nie podrażniać skóry.

Długa gwarancja

Fotele biurowe nie mają łatwo. Codzienne, długotrwałe użytkowanie po pewnym czasie może wpłynąć na ich stan. Producenci powinni oferować klientom długą gwarancję, zwłaszcza w przypadku modeli z wyższej półki, które do najtańszych nie należą. Dobrze, gdy za ceną fotela idzie również wysoka jakość oraz solidność.

Co musi posiadać idealny fotel biurowy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę