Projektowanie-www.info.pl

Informacje i porady

Chirurgiczne usuwanie tłuszczaków

Zgrubienia podskórne, które są bezbolesne, nazywane są potocznie tłuszczakami. Pojawiają się one w rozmaitych miejscach ciała, jednakże najczęściej zaobserwować je można na karku, pośladkach, ramionach czy tułowiu. W odróżnieniu od zmian, które uznaje się za niepokojące, guzki tłuszczakowe są ruchome i nie są mocno przytwierdzone do podłoża. Ponadto, tłuszczaki mają wyróżniają się najczęściej dłuższym lub zaokrąglonym kształtem. Nie ma także regularności, co do ilości pojawiających się tłuszczaków. Zdarza się bowiem, że pojawia się ich kilka lub występują pojedynczo. W przeważającej licznie przypadków, tłuszczaki są drobne, jednakże zdarzają się także sytuacje, gdy ich średnica przekracza sześć lub siedem centymetrów. Niezależnie jednak od tego, jakimi rozmiarami się wyróżniają, z tłuszczakami można żyć. Zaleca się jednakże, żeby skonsultować się z lekarzem, jeśli takie zmiany podskórne występują. Tylko lekarz będzie bowiem w stanie ocenić, czy tłuszczaki nie będą zagrażać zdrowiu albo życiu pacjentów. W niektórych wypadkach usunięcie tłuszczaków okazuje się niezbędne.

Zdarza się, że tłuszczaki podskórne usuwa się niechirurgicznie, jednak w przeważającej liczbie przypadków, niezbędna będzie ingerencja operacyjna. Większe i rozleglejsze tłuszczaki nie zostaną przecież usunięte w całości poprzez zastosowanie liposukcji lub zastrzyków. W wyniku tłuszczaków bolesnych, utrudniających poruszanie, zainfekowanych lub wydzielających ropę, operacja chirurgiczna stanowi jedyne rozwiązanie.

Taki zabieg chirurgiczny nie zalicza się jednak do zbyt skomplikowanych, więc nie jest wymagana hospitalizacja pacjentów w takich przypadkach. Przed operacją, podaje się pacjentowi znieczulenie miejscowe, aby lekarz mógł następnie rozciąć i usunąć podskórne guzki. Operacja trwa zazwyczaj około dwudziestu minut, a po dziewięćdziesięciu minutach od zabiegu, pacjent może spokojnie wrócić do domu. Ważnym jest dokładne sprawdzenie każdego przypadku i rozpatrzenie go indywidualnie, gdyż zdarzają się przypadki wrośnięcia tłuszczaków. Może to powodować występowanie infekcji lub uszkodzeń mięśni i naczyń krwionośnych.

Chirurgiczne usuwanie tłuszczaków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę