Projektowanie-www.info.pl

Informacje i porady

Zakup lamp zewnętrznych

Planując kupno i zamontowanie lamp zewnętrznych w naszym domu czy ogrodzie, należy liczyć się z kosztami. Na koszt składa się kilka składników. Po pierwsze musimy zastanowić się nad ceną lampy zewnętrzne, która waha się od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych w zależności od rodzaju, producenta czy tworzywa, z którego została wykonana. W następnej kolejności musimy do ceny doliczyć cenę specjalistycznego kabla, za pomocą którego lampy zewnętrzne będą podłączone do źródła prądu.

Zakup lamp zewnętrznych

W tym przypadku mówimy o kwotach rzędu 3 do 8 złotych za metr bieżący. Oczywiście nie można zapomnieć o kwocie gniazdka zewnętrznego, do którego nasze lampy zewnętrzne będą podłączone. W tym przypadku mówimy o kwotach 30 do 40 zł. Jeżeli planujemy więcej niż jedną lampę zewnętrzną w naszym ogrodzi najlepiej skontaktować się ze specjalistą. Wykwalifikowany elektryk podłączy każdy punkt świetlny w taki sposób, aby nasze lampy zewnętrzne były bezpieczne w trakcie ich eksploatacji, jednak musimy w tym przypadku dorzucić kilka groszy za usługę. Ceny w tym przypadku również wahają się średnio od 100 do 150 złotych. Musimy również pamiętać, iż przy zamontowaniu lamp zewnętrznych zasilanych energią elektryczną, doliczamy jeszcze kilka złotych do prądu i co jakiś czas inwestujemy w żarówkę energooszczędną. Jeśli jednak zdecydujemy się na lampy zewnętrzne, które nie wymagają większego nakładu finansowego, możemy zainwestować w zewnętrzne lampy zasilane światłem słonecznym. Po pierwsze są stosunkowo tanie a dodatkowo nie trzeba angażować elektryka, ukrywać kabli czy płacić za prąd. Dodatkowym atutem jest fakt, iż nie musimy posiadać ogrodu, by korzystać z lamp zewnętrznych zasilanych światłem słonecznym. Z powodzeniem spełnią swoją funkcję również na balkonie.

Podsumowując jeżeli planujemy więcej niż jedną lampę zewnętrzną w naszym ogrodzi najlepiej skontaktować się ze specjalistą.

Zakup lamp zewnętrznych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę