Projektowanie-www.info.pl

Informacje i porady

Przykre leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe nie jest niczym przyjemnym i z pewnością nikt go nie lubi. Jednak jeżeli już jest taka konieczność, nie ma co czekać, tylko udać się do dentysty. Pocieszeniem może być, że profesjonalny stomatolog wykona leczenie na znieczuleniu, starając się sprawiać pacjentowi jak najmniej bólu.

Leczenie kanałowe — przebieg

Leczenie takie polega na usuwaniu uszkodzonej miazgi zębowej z kanału zębów. Często infekcja jest tak duża, że potrzeba kilku wizyt, by ją całkowicie wyleczyć. Najpierw trzeba wytruć wszystkie bakterie i dokładnie oczyścić ząb, dopierodopiero gdy okaże się, że trucizna zadziałała, można rozpoczynać zakładanie plomby w zębie.
Leczenia kanałowego boją się chyba wszyscy pacjenci, ponieważ jest ono zazwyczaj nie tylko bolesne i nieprzyjemne, ale również długie. Jednak stanowi jedyną opcję na to, aby ząb przestał boleć, a zakażenie nie przeniosło się na inne kanały.

Dentysta przestrzega wszystkie osoby przed ignorowaniem jakiegokolwiek bólu zęba. Ból bowiem zwiastuje, że dzieje się coś niepokojącego, a to znaczy, że w zębie pojawiło się zakażenie lub bakteria. Zwlekanie z udaniem się do dentysty może skutkować nie tylko leczeniem kanałowym, ale również usunięciem zęba, dlatego jak tylko pojawi się ból, warto od razu zapisać się na wizytę do stomatologa, który sprawdzi, co naprawdę się dzieje.

Przykre leczenie kanałowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę