Projektowanie-www.info.pl

Informacje i porady

Prowadzenie małej firmy

Ludzie dzisiaj są bardzo leniwi. Społeczeństwo, które kiedyś było pracowite, wyhodowało społeczeństwo, które nic nie potrafi zrobić, społeczeństwo, które chce wszystko za nic nierobienie. Za darmo. Bo tak. Bo przecież każdy wszystko dostawał zawsze od ręki. Wystarczyło dać kilka złotych i nic nie trzeba było robić. To dobre dla ludzi, którzy zdali sobie sprawę z tego, że można tę cudowną okazję wykorzystać. Leniwi ludzie dookoła to dobry sposób na zarabianie pieniędzy. Bo któremu z nich będzie chciało się coś zrobić po pracy?

Poświęcić dodatkowe 30 minut na zrobienie czegoś, co przecież jest głupie i zbędę w ich mniemaniu. Takie myślenie u wielu młodych ludzi pojawia się każdego roku, kiedy w telewizji zaczynają informować o tym, że trzeba wypełnić PIT i zanieść go do urzędu skarbowego. Chyba każdy z nas spotkał na swojej drodze osobę, która nie potrafi się rozliczyć, jakby to była zagadka wszechświata, którą kazano mu rozwiązać. Są takie osoby. Mijamy je. Znamy. I nie ma nic lepszego. Warto również udać się do MH – biuro rachunkowe. Bo rozliczenie PIT’u często trwa chwilę i jest bardzo łatwe. 20, 30 albo 40 złotych za chwilę pracy nie zdarza się zawsze.

Warto z tej okazji skorzystać, jeśli mamy, choć minimalne pojęcie o księgowości. Oczywiście nie każdy, kto zleca komuś wypełnienie PIT’u, to leń. Wiele osób, które prowadzą swoją małą firmę podrzuca takie rzeczy właśnie do księgowych. Bo szkoda im czasu na grzebanie w cyfrach. Przecież muszą się zająć pracą, a nie liczeniem. Sezon PIT’owy, to dobra okazja dla każdego księgowego na dorobienie sobie do wakacji. Na leniach. Na tych bez czasu. I na tych, którzy po prostu nie potrafią tego zrobić. Warto wtedy dodać ogłoszenie do miejscowej gazety, ogłosić się po znajomych, polecić się przez nich. Potem będą wracać do nas co roku. A my, jako księgowość wielu podatników w okolicy, zdobędziemy w ten sposób dodatkowe pieniądze i być może nawiążemy z kimś lepszą współpracę. Bo nigdy nie wiadomo, kto do nas przyjdzie, komu nas poleci, kto do nas zadzwoni. Trzeba wykorzystywać okazje.

Prowadzenie małej firmy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę