Projektowanie-www.info.pl

Informacje i porady

Odkryj największy rynek w Europie.

Krakowski rynek to fenomen na skalę Europejską. W żadnym innym mieście Europy nie ma tak dużego placu miejskiego. Możesz spędzić cały dzień albo nawet dwa na odkrywaniu Rynku Głównego. Zakupy w Sukiennicach, chwile spędzone w nastrojowych kawiarniach, przejażdżka bryczką, wchodzenie po stopniach Wieży Zegarowej i obserwowanie z góry ludzi lub relaksujący odpoczynek przy fontannie. Możliwości jest tak wiele.

Spekatkularny Kościół Mariacki

Przede wszystkim jednak musisz odwiedzić Bazylikę Najświętszej Marii Panny, czyli słynny Kościół Mariacki. Wnętrze tej gotyckiej świątyni jest absolutnie oszałamiające. Możesz wejść do środka samodzielnie. Jednak wycieczka z przewodnikiem po katedrze to dobry pomysł. Wnętrza kaplicy kryją tyle bogatej historii, że warto posłuchać kogoś, kto zna ją bardzo dobrze. W trakcie każdej pełnej godziny z wieży mariackiej rozlega się hejnał na cześć poległego trębacza, który został zabity podczas próby ostrzeżenia miasta przed najeźdźcami.

Planując podróż do Grodu Kraka nie musisz martwić się o nocleg. Hotele w Krakowie zaoferują ci wszelkie możliwe udogodnienia. Możesz również pomyśleć o noclegu poza Krakowem np. w pobliskiej Wieliczce, skąd dojazd do centrum miasta zajmuje zaledwie pół godziny.

Odkryj największy rynek w Europie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę