Projektowanie-www.info.pl

Informacje i porady

Jak przewieźć do domu piec c.o. i okna?

Planujemy zakup pieca c.o. i okien. Niestety nie możemy liczyć na to, że sprzedawca nam przywiezie nasz zakupiony towar. Co wtedy robić? Jak sobie poradzić z transportem? Kiedy warto skorzystać z pomocy firmy transportowej, której można zlecić transport i przeprowadzki?

Piec c.o.- przewozić samemu czy lepiej wynająć firmę transportową?

Jeśli planujemy przewieźć samodzielnie piec c.o. musimy być wyposażeni w większy samochód, być może nasz znajomy taki ma? Jeśli kwestia samochodu jest pozytywnie rozwiązana, na pewno będziemy musieli zaangażować do pomocy kilka osób, piec może ważyć nawet 500 kg., zanim jednak zabezpieczymy piec odpowiednimi materiałami i zapakujemy go do samochodu, trzeba się zastanowić jaką drogę ma on przebyć od samochodu do miejsca docelowego, którym jest twoja kotłownia. Możemy go przewieźć na palecie czy wózku transportowym- wszystko zależy od tego jak ciężki jest nasz piec. Trzeba też pamiętać o tym, że lepiej nie demontować pieca w celu ułatwienia sobie pracy, ponieważ może nas to drogo kosztować. Możemy też skorzystać z firmy transportowej, która na terenie Polski przywiezie nam piec i weźmie za to do 500 złotych. (Wycena zależy od tego jak bardzo skomplikowane jest zlecenie i jaki jest ciężar ładunku)

Przewóz okien- to zadanie dla specjalistów

Jeśli chodzi o produkty szklane, lepiej powierzyć transport specjalistom. Możemy jedynie ograniczyć się do dobrego zabezpieczenia okien, chociaż tę czynność też można zlecić firmie transportowej. Do zapakowania na pewno przyda nam się folia stretch, którą należy okleić okna. Jeśli okien jest więcej pomiędzy nimi dobrze jest umieścić karton by szyby się nie porysowały. Przyda się też drewniany stojak, który jest chyba najlepszą metodą do przewożenia okien. Poza tym trzeba też pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu pasami.

Jak przewieźć do domu piec c.o. i okna?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę