Projektowanie-www.info.pl

Informacje i porady

Pokazy baristów – czy warto?

barista

W czasie pokazów baristycznych, mistrzowie przygotowywania i serwowania kawy prowadzą warsztaty, które wprowadzają uczestników wydarzenia w tajniki najpopularniejszego napoju świata. Opowiadają więc o szczegółach zaparzania idealnej kawy oraz jej tajemnicach, pozwalając spojrzeć na te wyjątkowe ziarna z zupełnie nowej perspektywy. Co więcej, uczestnicy dostają również okazję do skosztowania aromatycznego płynu. Zorganizowanie takiego profesjonalnego pokazu baristów uświetni każde wydarzenie.

Pokazy baristów to wspaniała forma zabawy, gdzie na przygotowanym barze oraz sprzęcie specjalnie przeszkolony barista ukazuje tajniki malowania na kawach. Rozrywka połączona z warsztatami o tematyce baristycznej przenoszą w świat kawy, o którym mało kto z nas ma pojęcie. Poznanie historii, różnych procesów produkcji, najlepszych metod wypalania oraz domowych sposobów zaparzenia kawy pozwolą delektować się w domu najlepszym smakiem płynącym prosto z filiżanki.

Co obejmuje standardowy pokaz?

Tego rodzaju pokazy baristów w ofercie zazwyczaj obejmują takie punkty, jak: wprowadzenie od podstaw powstawania kawy jako wypalonego ziarna; pokaz LatteArt, a więc malowanie metodą FreePour, czyli wlewanie mleka bezpośrednio do kawy i tworzenie wzorów z sosów i posypek do kawy; wspólna zabawa z uczestnikami, co oznacza, że każdy z uczestników może sam spróbować swoich sił w przygotowaniu, zaparzeniu oraz namalowaniu na kawie swojego własnego wzoru; omówienie domowych sposobów zaparzenia kawy przy użyciu podstawowych przyrządów oraz certyfikat uczestnictwa dla każdego.

Opcja na rozmaite eventy

Pokazy takie pozwolą w atrakcyjnej formie zaprezentować np. firmę podczas rozmaitych wydarzeń, takich jak targi, konferencje czy dni otwarte lub uświetnią przyjęcie weselne, bal czy małe, nieformalne spotkanie. Warsztaty przeprowadzane są z uwzględnieniem potrzeb danych klientów tak, aby dostosować rodzaj pokazu do charakteru konkretnego wydarzenia. Jak znaleźć odpowiednią firmę? Wstukaj w wyszukiwarkę np. barista Opole i będziesz mógł wybierać z listy najbardziej doświadczonych mistrzów kawowych. Ważne jest również to, aby ustalić formę i czas trwania pokazów baristy w taki sposób, aby współgrał z samym głównym wydarzenie. Możesz być pewny, że takiego pokazu uczestnicy twojego wydarzenia szybko nie zapomną.

Pokazy baristów – czy warto?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę